US army zd

16 marca Zespół Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi gościł żołnierzy 588 Batalionu Inżynieryjnego IV Dywizji Piechoty Armii Stanów Zjednoczonych. Na spotkanie z uczniami przybyli: kapitan Adam Landrum – dowódca i kapelan w jednej osobie, Juvie Varela, Casandra Mahoney, Colin Hughes i Shane Faulkner. Od pierwszych chwil na wszystkich twarzach gościł uśmiech – a wszystko to za sprawą Papierowej Orkiestry, która na powitanie zaprezentowała utwór Mitcha Millera - The River Kwai March (melodia z filmu „Most na rzece Kwai”).
Spotkanie odbywało się w dwóch językach. Pani Karolina Jackowska, organizator spotkania, wcieliła się w rolę konferansjera – tłumacza. Dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi Krzysztof Kaczmarek powitał przybyłych gości, a uczennice klasy III G przedstawiły w języku polskim i angielskim krótką historię szkoły.
Podczas części oficjalnej uczniowie klas III SP pochwalili się znajomością języka angielskiego i wykonali piosenkę pt. What’s the weather like today.
Zaproszeni goście również przygotowali muzyczną niespodziankę. Przy akompaniamencie Pana Mirosława Kuca, znanego gitarzysty bolesławieckiego, zaprezentowali swoje talenty wokalne w utworach: Hallelujah, I feel lonely oraz Tears in heaven.
Na pożegnanie klasa III a wykonała dwa tańce – Polkę i Miotlarza.
Po oficjalnej części, w której uczestniczyła cała szkoła, przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Następnie, delegacja amerykańskich żołnierzy udała się na spotkania z uczniami w klasach. Tam musieli zmierzyć się z gradem pytań, przygotowanych przez podopiecznych oraz quizem na temat Polski.
W przemiłej atmosferze, przy słodkim poczęstunku uczniowie próbowali swoich sił, uczestnicząc w konwersacjach w języku angielskim.
Żołnierze, obdarowani pamiątkami, które ufundował Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich, zapewnili, że to spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.

>>Relacja filmowa Zespołu Szkół w Nowej Wsi pt. Wizyta żołnierzy amerykańskich w Nowej Wsi<<

USArmy zdjęcia

Źródło: Zespół Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Nowej Wsi