święto drzewa

8 października tego roku odbyły się obchody Święta Drzewa organizowane pod hasłem Drzewo Wolności.

Uroczystość rozpoczęła się w Parku w Nowogrodźcu. W wydarzeniu wzięli udział Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich, Dyrektor Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu Małgorzata Kwiotek, przedstawiciele Nadleśnictwa Lwówek Śląski, nauczyciele, młodzież z nowogrodzieckiego kółka ekologicznego, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu i przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu oraz Akademii Przedszkolaka GCKiS w Nowogrodźcu.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej pogadanki na temat idei spotkania, jak i samych sadzonek. Wszyscy obecni bardzo chętnie angażowali się w rozmowę i odpowiadali na pytania. Następnie Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich posadził na terenie parku oraz przedszkola sadzonki jodły iglastej, które będą symbolizować jubileusz 25-lecia odzyskania swobód obywatelskich.

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich serdecznie dziękuje organizatorom oraz uczestnikom Święta Drzewa - Drzewo Wolności za udział w obchodach, za wspólne świętowanie odzyskania swobód obywatelskich poprzez działania dla przyrody - naszego wspólnego dobra!

Święto Drzewa zdjęcia