11 listopada 2019 zd

Dzisiaj, 11 listopada, uczciliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przed pomnikiem „Obrońcom Ojczyzny" Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich złożył wieńce wraz z Kombatantami Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Nowogrodźcu na czele z porucznikiem w stanie spoczynku Józefem Komarem, przedstawicielami Rady Miejskiej w Nowogrodźcu, jak również przedstawicielami społeczności lokalnej.
Następnie wszyscy udali się do kościoła parafialnego p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu na mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny. O piękną oprawę artystyczną mszy świętej zadbał Środowiskowy Chór „Harmonia" pod dyrekcją Pani Antoniny Zakrzewskiej. 

O odzyskanie suwerenności Polacy walczyli łącznie 123 lata. Uroczystości w Gminie Nowogrodziec były hołdem dla tych, dzięki którym mamy możliwość żyć w niepodległym państwie.

O godzinie 17.00 odbędzie się uroczysty koncert w Centrum Kultury i Sztuki "Muza" w Nowogrodźcu. Podczas koncertu wystąpią: Środowiskowy Chór „Harmonia", Chór ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu oraz zespół Spirituals Singers Band "Moniuszko na jazzowo". Zapraszamy Państwa serdecznie!

11 listopada zdjęcia 2019