Drukuj
Odsłony: 2596

Uprzejmie informujemy, że dnia 8 maja 2019 roku o godzinie 10.00 Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu – Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu organizuje rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz - Brzegiem Kwisy”.

„Odjazdowy Bibliotekarz” to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach. Akcja z roku na rok zwiększa swój zasięg. W Nowogrodźcu odbywa się już po raz szósty pod hasłem „Brzegiem Kwisy”.

Zbiórka uczestników nastąpi w rynku w Nowogrodźcu o godzinie 9.00. Rajd rozpocznie się o godz. 10.00, trasa przebiegać będzie w stronę Parzyc do Rezerwatu Przyrody „Brzeźnik”, następnie do Ceramiki Millena, gdzie odbędą się: ognisko, gry i zabawy ruchowe, konkursy itd. W drogę powrotną uczestnicy wyruszą ok. godziny 14.00.

W przypadku niesprzyjającej pogody organizator zastrzega sobie możliwość odwołania rajdu.

Organizacja rajdu rowerowego ma na celu m.in. integrację środowiska bibliotekarskiego, walka ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza, promowanie bibliotek i czytelnictwa, propagowanie roweru jako środka lokomocji, propagowanie aktywnych form wypoczynku, integrację społeczności lokalnej, propagowanie zasad ruchu drogowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, integrację pokoleń, popularyzację walorów przyrodniczych oraz krajobrazowych Gminy Nowogrodziec.

Zapraszamy do udziału!