16 listopada br. w Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu Burmistrz Robert Relich gościł 50-osobową grupę przedszkolaków wraz z Nauczycielkami: Panią Danutą Burdyną, Panią Izabelą Żukowską-Maziarz, Panią Magdą Parzyńską, Panią Jadwigą Mudrak i Panią Moniką Turbak z Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu. Spotkania mieszkańców z Burmistrzem Nowogrodźca stały się już dobrą tradycją – uczniowie, seniorzy, mieszkańcy sołectw, przedszkolaki, przedsiębiorcy regularnie spotykają się z Gospodarzem naszej gminy.

W czerwcu tego roku Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca, odwiedził przedszkole w Nowogrodźcu. Jak sam powiedział, nie zawitał tu na inspekcję, ale żeby... poczytać dzieciom książki. Spotkanie było tak ciepłe i radosne, że nasi milusińscy obiecali koniecznie przyjść do Pana Burmistrza z rewizytą.

Okazja się nadarzyła. Dzieci pod opieką Pań Nauczycielek przygotowały specjalny program dotyczący Narodowego Święta Niepodległości. Do gabinetu Burmistrza przedszkolaki weszły w okolicznościowych strojach, z flagą i godłem Polski oraz pięknym i donośnym śpiewem żołnierskiej piosenki „Serce w plecaku”. Następnie dzieci, stojąc na baczność, zaśpiewały wraz z Panem Burmistrzem hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Dużo wierszy i pięknych piosenek, m.in. „Katechizm polskiego dziecka”, piosenki „W domu ojczystym” i „Polska” rozbrzmiewały w tym dniu w nowogrodzieckim ratuszu.

Gospodarz Gminy ze wzruszeniem i ciepłem podziękował najmłodszym mieszkańcom naszej gminy za piękny koncert: „Jak wspaniałych i mądrych mamy Przedszkolaków! Jeśli dzieci są tak wychowywane: w duchu patriotycznym, w miłości do swojej Ojczyzny, swojego miasta, swojego otoczenia, możemy być spokojni o przyszłość naszej gminy i kraju. Dla dziecka najbliższy świat to jego dom, przedszkole oraz miejscowość, w której mieszka. Cieszę się, że nasze dzieci chcą poznawać i szanować ten świat. Z całego serca dziękuję!” 

>>Galeria zdjęć - Przedszkolaki w Ratuszu!<<