Na zaproszenie Burmistrza z Grossdubrau Lutza Mörbe drużyna młodych zawodników w składzie: Kacper Kida,  Jacek Ostański ,  Szymon Mytnik,  Oliwier Ostański,  Szymon Burdyna,  Antoni Kalwarski, Filip Kołodziej  oraz Igor Twardowski wzięła udział w turnieju piłki nożnej w Grossdubrau.

Młodzi piłkarze reprezentowali naszą Gminę  w charytatywnym turnieju, który miał na celu pomoc w urządzeniu tymczasowego mieszkania dla rodziny z ciężko chorym dzieckiem z Łużyc.
Na turniej stawiło się osiem drużyn, siedem z Niemiec i jedna z Polski. Po szczęśliwym dotarciu na miejsce, nastąpił czas rozgrzewki i przygotowania się do meczy, choć pogoda nie była sprzyjającą. Po oficjalnym powitaniu wszystkich uczestników oraz przybyłych gości przez prezesa miejscowego klubu oraz Burmistrza Grossdubrau Lutza Mörbe, słowa powitania do uczestników skierował Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich.
Po części oficjalnej przystąpiono do rozgrywek. Rozegrano cztery mecze: pierwszy mecz Nowogrodziec zagrał z drużyną Grossdubrau remisując 1:1; drugi mecz rozegrano z Radibor przegrywając 0:2, trzeci mecz - z Radebeul niestety - przegrana 0:6. Czwarty mecz nasza drużyna zagrała o piąte miejsce z Baruth, po zaciętej i ambitnej walce naszych chłopców przegraliśmy 1:4. Ostatecznie - szóste miejsce. Był to czas, w którym można było się zmierzyć z drużynami z partnerskiej gminy, zawiązać przyjaźnie, podszlifować język oraz dobrze się bawić.
Zawodnicy dziękują Burmistrzowi Robertowi Relichowi za umożliwienie reprezentowania  Gminy Nowogrodziec w tym charytatywnym turnieju. Poprzez zabawę można również pomagać osobom potrzebującym pomocy i nieść radość drugiemu człowiekowi!

>>Galeria zdjęć<<