Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości (KSSEMP) została powołana na podstawie ustawy z 20 października 1994 r. o specjalnych strefach ekonomicznych (z późniejszymi zmianami). KSSEMP będzie funkcjonować do końca grudnia 2026 roku. Siedziba Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. znajduje się w Kamiennej Górze.

Spółka dysponuje terenami inwestycyjnymi o łącznej powierzchni ponad 373,83 ha, na terenie miast: Jawor, Jelenia Góra, Kamienna Góra, Bolków, Mirsk, Piechowice, Lubań, Zgorzelec, Ostrów Wielkopolski oraz gmin: Gryfów Śląski, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Lubawka, Nowogrodziec, Prusice i Żmigród.

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości wydała 121 zezwoleń. Nakłady inwestycyjne to ponad 2,3 mld zł, stworzono ponad 7 tys. miejsc pracy.

www.mapa.ssemp.pl

Logo Strefy