Archiwum wiadomości

2019

Witamy na stronie archiwum. Ta strona zawiera 155 artykułów podzielonych na miesiące i lata.
Wiadomości
115

Nowogrodziec - nasze piękne miasto!

Prezentujemy Nowogrodziec z innej perspektywy niż ta, którą widzimy zabiegani na co dzień.  Możemy dzisiaj podziwiać nasze Miasto widziane z lotu ptaka.  To Miasto jest naprawdę piękne! Ko... Czytaj więcej..

Gmina
111

Ochrona Danych

Szanowni Państwo, W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych o... Czytaj więcej..

Wiadomości
138

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

>>>Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego z dnia 10 lipca 2019<<< Czytaj więcej..

Wiadomości
199

Gmina Nowogrodziec włączyła się w obsługę rządowego Programu Czyste Powietrze

Robert Relich, Burmistrz Nowogrodźca, podpisał podczas uroczystego spotkania w siedzibie WFOŚiGW we Wrocławiu porozumienie w sprawie wsparcia działań w realizacji Programu Czyste Powietrze na obsz Czytaj więcej..

Wiadomości
222

Gazyfikacja gminy - Ankieta

Szanowni Państwo!Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich podjął starania związane z doprowadzeniem gazu ziemnego do sołectw gminy Nowogrodziec. W związku z powyższym przeprowadza rozeznanie odnośnie ilo Czytaj więcej..

Wiadomości
378

Komunikat Burmistrza Nowogrodźca - Susza Rolnicza na terenie Gminy Nowogrodziec

Informujemy Rolników, których uprawy polowe zostały uszkodzone przez suszę, o możliwości wnioskowania o oszacowanie strat.W szóstym okresie raportowania, tj. od 11 maja do 10 lipca 2019 roku, stwier Czytaj więcej..

Wiadomości
757

XIII Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu

Informujemy, że w dniu 22 lipca 2019 r. o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Domu Kultury „PROMYK” w Nowogrodźcu ul. Rynek 20 odbędzie się XIII Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu   ********... Czytaj więcej..

Wiadomości
286

Pečenica 2019

Gościszów po raz 24. zaprosił do Parku Dworskiego na Święto Pečenicy. Tradycję, którą kultywują Mieszkańcy, przywieźli reemigranci, ich przodkowie, z terenów byłej Jugosławii. Prosiak pieczony nad... Czytaj więcej..

Wiadomości
340

Pierwsze pół godziny bezpłatne

        Szanowni Mieszkańcy! Przypominamy Państwu, że zgodnie z projektem dotyczącym Rewitalizacji Płyty Rynku w Nowogrodźcu na ul. Rynek oraz na placu przy ul. Kościuszki, Czytaj więcej..

Wiadomości
273

Święto Pieczenicy w Gościszowie

Za nami XVIII edycja Święta Pieczenicy w Gościszowie. Na Mieszkańców i Gości naszej gminy czekała moc atrakcji oraz niespodzianek. Na terenie Parku Dworskiego można było odwiedzić wiele stoisk pr... Czytaj więcej..

Wiadomości
233

Dwie gruntowe drogi do pól

Dwie gruntowe drogi do pól na terenie gminy Nowogrodziec - jedna o długości 150 m, a druga ponad 700 metrów, będą miały niebawem porządną nawierzchnię.  Urząd Miejski w Nowogrodźcu otrzymał dota... Czytaj więcej..

Wiadomości
179

II otwarty konkurs ofert - NGO

BURMISTRZ NOWOGRODŹCA działający na podstawie art.13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity: Dz. U. 2019, poz. 668, ze zm.) oraz Pro... Czytaj więcej..

Wiadomości
241

Ciekawa praca w urzędzie

Aktualnie w Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu trwa nabór na stanowisko informatyka. Gwaratnujemy: umowę o pracę, możliwość rozwoju zawodowego, wsparcie na etapie wdrażania do pracy, zarobk Czytaj więcej..

Wiadomości
420

VII Jarmark Garncarski Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą - zapraszamy!

VII Jarmark Garncarski Wielki Garniec z Nowogrodźca nad Kwisą - zapraszamy serdecznie! Więcej informacji na stronie www.gckis.nowogrodziec.pl Czytaj więcej..

Wiadomości
111

Mobilny Punkt Informacyjny

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na konsultacje.... Czytaj więcej..

Wiadomości
279

Gazyfikacja gminy

Temat gazyfikacji Gminy Nowogrodziec będzie tematem poruszanym podczas spotkań z Mieszkańcami w każdej z miejscowości gminy. Pierwsze spotkania już w środę 10 lipca w Nowej Wsi i Zebrzydowej. >&... Czytaj więcej..

Wiadomości
243

Zebrania Otwarte w sprawie gazyfikacji Gminy Nowogrodziec

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Gminy Nowogrodziec na Zebrania Otwarte dotyczące perspektyw i możliwości gazyfikacji naszej gminy. Spotkania będą miały charakter informacyjno-rozpoznawc Czytaj więcej..

Wiadomości
274

Nowe punkty świetlne w Gminie Nowogrodziec

                           W Gminie Nowogrodziec powstanie 60 punktów świetlnych w miejscach, gdzie ich do tej pory n Czytaj więcej..

Wiadomości
1153

Pečenica w Gościszowie

Zapraszamy serdecznie na święto "Pečenica w Gościszowie"! >>>Zapowiedź "Pečenicy w Gościszowie" - TV Łużyce<<<... Czytaj więcej..

Wiadomości
219

Wakacyjny konkurs literacki "Cała pawda o czytaniu"

Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu zaprasza dzieci z terenu Gminy i Miasta Nowogrodziec do udziału w konkursie literackim "Cała pawda o czytaniu". Czytasz książki podczas wakacji? Jeśli Czytaj więcej..

Wiadomości
488

Sesja do powtórki ?

  Po czerwcowej sesji w Nowogrodźcu poszła w świat informacja, że Burmistrz Nowogrodźca jest bez wotum zaufania oraz bez absolutorium. Okazuje się jednak, że sprawa jest bardziej skomplikowana Czytaj więcej..

Wiadomości
321

Nowe formularze podatków i opłat lokalnych

Od 1 lipca 2019 roku obowiązują nowe, określone przez Ministerstwo Finansów i ujednolicone dla całego kraju druki deklaracji oraz informacji dotyczących podatków: od nieruchomości, rolnego i leśnego w... Czytaj więcej..

Wiadomości
293

Zamknięcie przejazdu kolejowego w ciągu DK94 - Wykroty

  Szanowni Państwo, przekazujemy informację, otrzymaną od wykonawcy robót firmy DOLKOM Sp. z o.o. dotyczącą awaryjnego zamknięcia przejazdu kolejowego w ciągu DK94 - Wykroty - w noc Czytaj więcej..

Wiadomości
628

Harmonogramy wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Nowogrodziec

Szanowni Mieszkańcy, przedstawiamy poniżej harmonogramy wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Nowogrodziec obowiązujące w okresie od lipca 2019 roku do czerwca 2020 roku. >>>Harmon Czytaj więcej..

Wiadomości
1082

XI Sesja Rady Miejskiej w Nowogrodźcu

Informujemy, że w dniu 24 czerwca 2019 r. o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Domu Kultury „PROMYK” w Nowogrodźcu, ul. Rynek 20, odbędzie się XI Sesja Rady Miejskiej w Nowogro... Czytaj więcej..

Wiadomości
940

RIO o wniosku Komisji Rewizyjnej

Pan Tadeusz Karasiewicz – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej uchwałą z dnia 23 maja 2019 roku wystąpił do RIO o opinię w sprawie wniosku o nieudzielenie absolutorium Robertowi Relichowi, Burmistrzowi Czytaj więcej..

Wiadomości
562

O nas samych i naszej Gminie

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z treścią wywiadu z Burmistrzem Nowogrodźca Robertem Relichem. Wywiad został przeprowadzony przez Pana Bernarda Łętowskiego, reprezentującego Serwis Bolesławi... Czytaj więcej..

Wiadomości
497

Prace Społecznie Użyteczne w Gminie Nowogrodziec

Gmina Nowogrodziec realizuje wzorem lat ubiegłych projekt - Prace Społecznie Użyteczne. Te prace organizowane są przez gminę w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej na rzecz społeczności ... Czytaj więcej..

Wiadomości
512

X Święto Kresowe w Gierałtowie

W ubiegłą niedzielę,15 czerwca, odbyło się X Święto Kresowe upamiętniające 73. rocznicę przesiedleń z Kresów Wschodnich. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Św. Antoniego... Czytaj więcej..

Wiadomości
480

Ogłoszenia o naborze

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalne... Czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 155